address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
---

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
---

shop_icon
10

W nie aż tak zamierzchłych czasach modelarstwo było jedną z najbardziej popularnych pasji hobbystycznych. I choć czas obszedł się z nią nielekko na półkach w sklepach nadal można odnaleźć zestawy do składania, a w Mikołowie nieprzerwanie działa klub Jantar, w którym doświadczeni starsi koledzy z chęcią wprowadzają zainteresowanych w arkana tej wymagającej cierpliwości sztuki.

Modelarstwo wciąga ludzi w każdym wieku i łączy pokolenia – dzieci i młodzież często przychodzą do pracowni wraz z ojcami. W pracowni powstają modele lotnicze i szkutnicze. Nad wszystkim czuwa Jarosław Kica. Jest wychowankiem takich legend katowickiego modelarstwa jak pan Oślizło prowadzący klub na lotnisku Muchowiec, Tadeusz Madej - instruktor lotniczej modelarni Ikar na osiedlu Paderewskiego w Katowicach, czy Rudolf Rockstein - guru modelarstwa szkutniczego i samochodów prędkich.

Zasada wyznawana w Jantarze głosi, że zima jest okresem, który poświęca się na konstruowanie modeli, a latem jak najwięcej czasu należy spędzać w terenie. Trening i nauka latania lub sterowania sprawiają podwójną radość, wynikającą ze świadomości, ile czasu poświęciło się na budowanie samolotu lub łodzi. Pierwsze lądowanie bez szkód wywołuje euforię mało z czym porównywalną. Oczywiście nie dotyczy to statków. W zawodach szkutniczych specjalnie punktowana jest estetyka wykonania. Każdy, kto przychodzi do modelarni, może robić to, co mu się podoba, na co ma ochotę. Staramy się niczego nie narzucać. Niekoniecznie musi to być nawet model, można inną fantazję, wyobraźnię twórczą tutaj urzeczywistniać, przełożyć w czyn.

I zajęcia w roku szkolnym 2023/2024: ..........

Zajęcia w co drugą środę i czwartek, w godzinach 17.00 - 19.30 przy ulicy Krawczyka 16a (wejście od podwórza).

Odpłatność: 50 zł / miesiąc lub 150 zł / semestr.

Zajęcia prowadzi: Jarosław Kica.

Grupa wiekowa: 10+