address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
8.00 - 16.00

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
8.00 - 16.00

shop_icon
10

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zadanie pn. "Dziecięce Impresje - sztuka współczesna dla najmłodszych mikołowian", polegające na organizacji wystawy sztuki współczesnej adresowanej do dzieci wraz z serią warsztatów i wydawnictwem.

Mikołowska kolekcja sztuki współczesnej to niezwykle wartościowy, choć nieco ukryty skarb naszego miasta. Przez 29 lat polscy i zagraniczni artyści stworzyli w Mikołowie ponad 700 dzieł sztuki. Postanowiliśmy nadać im nowych znaczeń, wywodząc z obrazów znanych artystów program edukacyjny dla najmłodszych dzieci i ich bliskich.

Wybrane z kolekcji obrazy dzieci będą mogły poznać wielozmysłowo podczas cyklu rodzinnych warsztatów - poczuć dotykiem oryginał, powąchać reprodukcji, usłyszeć powiązane dźwięki, wytańczyć motywy muzyczne. W warsztatach sensorycznych inspirowanych malarstwem wezmą udział także mikołowskie przedszkolaki. Na podstawie obrazów z kolekcji powstaną także edukacyjne "pudełka ze sztuką" - dostosowane do percepcji najmłodszych dzieci karty łączące naukę mówienia i patrzenia. Zadanie pozwala na tchnięcie zupełnie nowego życia w tworzoną przez lata kolekcję sztuki i zbliża sztukę do życia, rozwijając zdolności, umiejętności i wiedzę.
 

DOFINANSOWANIE: 53 000,00 zł

CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 66 344,00 zł