address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
8.00 - 20.00

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
8.00 - 20.00

shop_icon
10

Przed nami 29. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika – największego przeglądu kolęd w Polsce. Kolejny raz Mikołów organizuje jeden z ponad trzydziestu rejonów eliminacji rozsianych po całym kraju.

 

Jury w składzie: Magdalena Czarnecka, Andronika Krawiec i Izabela Paździorek-Jakubowska po wysłuchaniu 9 wykonawców zakwalifikowało do finału Festiwalu w Będzinie Zuzannę Podolak z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Mikołowie. Wyróżnienie komisja przyznała dla zespołu "MUZYKA DLA KOPERNIKA" ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim Wykonawcom!

 

INFORMACJA O ZAPISACH:

Na stronie www.mfkip.pl do 28 listopada trwa przyjmowanie zgłoszeń do eliminacji. W Miejskim Domu Kultury w Mikołowie odbędą się one 12 grudnia 2022 (poniedziałek) od godz. 14.00.

W Festiwalu udział mogą brać soliści, chóry i zespoły. Jedna z prezentowanych kolęd (dwóch w przypadku solistów i trzech w przypadku grup) musi być tradycyjną polską kolędą lub pastorałką. Udział jest dla uczestników całkowicie bezpłatny.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz możliwość zgłoszeń dostępne są na stronie  www.mfkip.pl. Zwycięzcy awansują do finału Festiwalu, który odbędzie się w Będzinie w dniach 12-15 stycznia 2023. Weźmie w nim udział ponad setka wykonawców – zwycięzców eliminacji z Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi. Styczniowy finał Festiwalu rozpocznie 10 stycznia organizatorzy koncert inauguracyjny w wykonaniu grupy Golec UOrkiestra.

- W jednej z kolęd, spopularyzowanej przez zespół Skaldowie, śpiewamy: "Do szopy, do szopy wszyscy, kto ogrzać pragnie ręce. Z darami, z darami, z darami, by odtajało serce". Kolędy mają niezwykłą moc, wielki ładunek energii, któremu nie straszny nawet kryzys energetyczny. W niełatwym czasie roztapiają lody i dają nadzieję, dlatego tak bardzo są nam dziś potrzebne - mówi dyrektor Festiwalu, ks. Piotr Pilśniak.

Serdecznie zapraszamy do udziału!