address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
8.00 - 20.00

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
8.00 - 20.00

shop_icon
10

Kolejny raz Miejski Dom Kultury w Mikołowie jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika - największego przeglądu bożonarodzeniowych pieśni w Europie, do którego co roku zgłasza się około 1500 solistów i grup. Eliminacje 30. edycji w MDK odbędą się 13 grudnia od godz. 13.00. Tegoroczne kolędowe święto odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Zgłoszenia do udziału przyjmowane są do 27 listopada na stronie www.mfkip.pl. W eliminacjach, które od 1 do 27 grudnia odbędą się w ponad 30 miastach na terenie całej Polski, a także na Litwie, Ukrainie, Białorusi i - po raz pierwszy - we Włoszech (w Rzymie), startować mogą soliści, chóry i zespoły niezależnie od wieku. Należy wykonać 3 kolędy i pastorałki (2 w przypadku solistów i duetów).

Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (absolwentów szkół muzycznych maksymalnie I stopnia) i całkowicie bezpłatny.

Obok Mikołowa polskie eliminacje odbędą się w Będzinie, Bielsku Białej, Bydgoszczy, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Dębnie, Dobrodzieniu, Gnieźnie, Goleniowie, Jaworznie, Katowicach, Kielcach, Kołobrzegu, Krakowie, Krasnobrodzie, Lublinie, Łambinowicach, Łazach, Łodzi, Nowej Soli, Olsztynie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Raciborzu, Radomiu, Rybniku, Sanoku, Tarnowskich Górach, Tuchowie, Warszawie i Wrocławiu.

Finał Festiwalu, gromadzący zwycięzców ze wszystkich stron Polski i Europy, odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Będzin Arena. 9 stycznia organizatorzy zapraszają na koncert inauguracyjny w wykonaniu Zespołu Mazowsze. W dniach 11-13 stycznia zaplanowano przesłuchania finałowe, a 14 stycznia o godz. 16.00 odbędzie się Koncert Galowy.

Szczegółowe informacje o Festiwalu można znaleźć na stronie www.mfkip.pl.