address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
---

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
---

shop_icon
10

W czasie ferii każdego dnia zabieramy dzieci na podróż po okolicznych miejscach, które będziemy odkrywać na nowo. UWAGA! BRAK WOLNYCH MIEJSC!

W Muzeum Śląskim w Katowicach poznamy wybitną himalaistkę, Wandę Rutkiewicz, która w 1978 roku zdobyła Mount Everest. Jest to wspaniała okazja do prezentacji zdjęć i filmów z różnych wypraw, ale także pokazanie, że gdy odkryje się w sobie prawdziwą pasję – nic nie stanie na przeszkodzie, aby osiągnąć cel.

Muzeum Ognia w Żorach jest świetnie zorganizowaną przestrzenią, w której dzieci przez większość czasu same odkrywają wystawę. Spotkanie "Tajemnice ognia" i warsztat robienia świeczek utrwali w dzieciach przekonanie, że ogień jest fascynujący i ważny, ale – jak każdy żywioł – niekontrolowany, powoduje ogromne szkody.

Pojedziemy także do kina na najbardziej wyczekiwaną produkcję polskiej kinematografii, czyli "Akademię Pana Kleksa, na którą z ciekawością czekają wszyscy, którym głos Piotra Fronczewskiego kojarzy się z dzieciństwem, bajką i tajemnicą. Chcemy poznać nową odsłonę tego kultowego filmu.

Planetarium Śląskie od momentu ponownego otwarcie fascynuje swoimi możliwościami. Możemy być bliżej gwiazd, obserwować zmiany na niebie, ale także zobaczyć działanie fizyki w ciekawy i przestępny sposób. My będziemy podglądać słońce z bliska – jak wygląda, jaki ma na nas wpływ i jakie zachodzą w nim zmiany.

Cały tydzień oprócz wyjazdów, będzie przeplatany kreatywnymi warsztatami, grami i zabawami oraz wyjściem na lodowisko.

Szczegóły dotyczące programu i ceny można znaleźć na plakacie. Zapisy dostępne są pod adresem mailowym barbara.bogdanowicz@mdk.mikolow.eu. Można zapisać się na każdy dzień osobno lub na cały tydzień. Warsztaty i wycieczki odbędą się przy zebraniu minimum 10 osób.