address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
---

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
---

shop_icon
10

Zapraszamy, by rozpocząć z nami kolejny sezon teatralny jednym z najczęściej nagradzanych spektakli ubiegłego roku. 16 września (sobota) w ramach akcji "Kultura na wyjeździe" w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zobaczymy musical "1989" opowiadający o powstaniu Solidarności i polskiej drodze do wolności. To wyjątkowa oferta zarówno dla osób pamiętających tamte czasy, jak i dla młodzieży, dla której będzie wspaniałą lekcją najnowszej historii. Dodatkową atrakcją jest samo miejsce - jeden z najpiękniejszych budynków teatralnych w Polsce ze słynną kurtyną Henryka Siemiradzkiego.

PROGRAM WYJAZDU:

Wyjazd z parkingu przy mikołowskim Ratuszu 16 września o godz. 9.00, po przyjeździe do Krakowa przejście do Teatru im. Juliusza Słowackiego na spektakl o godz. 12.00. Przedstawienie trwa 2 h 40 min. (w tym jedna przerwa). Po spektaklu 3 godziny czasu wolnego w ścisłym centrum Krakowa - okazja do spaceru, zjedzenia posiłku lub zwiedzania. Powrót do Mikołowa około godz. 20.30

Koszt wyjazdu to 210 zł (z biletem normalnym) lub 160 zł (z biletem ulgowym). Cena obejmuje bilet do teatru, przejazd autokarem oraz ubezpieczenie. Zapisy w Dziale Organizacji Imprez MDK osobiście lub telefonicznie (32 226 21 47 w. 46) do 31 lipca. Wpłaty w Kasie MDK od 19 do 30 czerwca oraz od 1 do 11 sierpnia. W lipcu płatność możliwa wyłącznie przelewem na konto MDK.

Bilety ulgowe przysługują emerytom, rencistom, uczniom i studentom do 26. roku życia (wymagane okazanie w dniu spektaklu pracownikom teatru stosownej legitymacji - w przeciwnym wypadku uczestnik może być zobowiązany do dopłacenia w Kasie teatru różnicy w cenie biletu).

FRAGMENTY RECENZJI:

To wybitne przedstawienie (...) opowiadające o upadku komuny, powstaniu „Solidarności”. Spektakl stworzony przez młodych ludzi, który wprost mówi o człowieku i popełnianych przez niego błędach. (...)To wyjątkowo dobre wykonania, znakomitych kompozycji. Spektakl trafiający do każdego widza - wroclaw.tvp.pl, Cezary Studniak.

Historię opowiada się przez pryzmat polskości, ale tej, od której chcielibyśmy uciec – pełnej stereotypów. Dzięki temu zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze musi być tak negatywna. Polskość może nas bawić i dodawać energii, mimo że czasami tak bardzo chcielibyśmy od niej uciec. Z drugiej strony sztuka jest pewnego rodzaju manifestem feministycznym, który stara się podkreślić rolę kobiet w wydarzeniach tamtych lata. Całość dopełnia przestrzenna scenografia, która pomaga ukazać wielowymiarowość spektaklu. To właśnie oprawa artystyczna i skrupulatnie przygotowana choreografia porywają publiczność, która nie pozostaje obojętna i daje się ponieść wibracjom sceny - prestoportal.pl.

"1989", który na dobre odnowił przymierze sceny z widownią, opowiadając polską historię, co dobrze się kończy, pozytywny mit - Jacek Wakar.

"1989" w reż. Katarzyny Szyngiery z muzyką Andrzeja "Webbera" Mikosza zabiera nas wszystkich w szaleńczą karuzelę zdarzeń z życia i walki o lepszy świat, o lepszy kraj nad Wisłą, która przyniosła tę wolność, której dziś możemy jeszcze zażywać - Wiesław Kowalski.

"1989" w reżyserii Katarzyny Szyngiery, spektakl opowiadający o upadku komunizmu w Polsce, wydarzeniach transformacji jako o naszym współczesnym pozytywnym micie. Micie, który łączy, mówi o takich wartościach jak wolność, równość, braterstwo - Gazeta Krakowska, Anna Piątkowska.

OPIS SPEKTAKLU:

"1989" jest efektem koprodukcji Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Spektakl w reżyserii Katarzyny Szyngiery formą nawiązuje do słynnego "Hamiltona". Rewolucyjny musical Lin-Manuela Mirandy wprowadził rap na Broadway, proponując świeży język opowiadania o historii atrakcyjny zarówno dla młodych, jak i starszych odbiorców. Za brzmienie naszego musicalu odpowiada jeden z najlepszych polskich producentów rapowych – Andrzej Mikosz "Webber" znany m.in z wieloletniej współpracy z "Łoną".

"1989" ukaże upadek komunizmu z nowej perspektywy. Wydarzenia znane z kronik filmowych i podręczników historii ożyją na scenie oglądane oczami trzech fascynujących par. W życiu Frasyniuków, Wałęsów i Kuroniów idee rywalizują z miłością, entuzjazm zderza się z ciężarem historii, a bohaterstwo przeplata się z rodzinnymi tragediami. Widzowie będą towarzyszyć bohaterom w momentach ikonicznych – podczas strajków w stoczni i przy Okrągłym Stole – ale też w intymnych chwilach radości i cierpienia przeżywanych w zaciszach peerelowskich mieszkań lub więziennych celach.

Reżyseria: Katarzyna Szyngiera

Pomysł: Marcin Napiórkowski

Muzyka: Andrzej "Webber" Mikosz

Scenariusz: Marcin Napiórkowski, Katarzyna Szyngiera, Mirosław Wlekły

Choreografia: Barbara Olech

Scenografia: Milena Czarnik

Kostiumy: Arek Ślesiński

Zdjęcia ze spektaklu - Bartek Barczyk (za stroną Teatru)

RECENZJA NASZEGO PRACOWNIKA: