address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
---

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
---

shop_icon
10

Dla wszystkich mikołowskich melomanów mamy nie lada gratkę - zapraszamy na cztery koncerty w ramach projektu "Mikołowskie Dni Muzyki - muzyka w dzielnicach" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2023. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

Pierwszy z koncertów odbędzie się w niedzielę, 10 września, o godz. 18.00 w kościele ewangelickim św. Jana. Na organach zagra Władysław Szymański, a towarzyszyć mu będzie znany już z ostatniej edycji kwartet smyczkowy "Mimesis Quartet" w składzie Sylwia Barcikowska (skrzypce I), Kornelia Czechura (skrzypce II), Nina Kusek (altówka), Wiktoria Banaśkiewicz (wiolonczela). W programie kompozycje Bacha, Händla, Sweelincka, Noskowskiego i Żeleńskiego.

Dokładnie dwa tygodnie później, 24 września o godz. 18.00, zaprosimy Państwa do kościoła świętych Piotra i Pawła w Paniowach. Utwory Händla, Schaffratha i Vivaldiego wykonają Dorota Szczepańska (sopran) oraz Marzena Biwo (skrzypce) i Anna Firlus (klawesyn).

Kolejny z koncertów odbędzie się w naszej siedzibie i potrzebne są na niego bezpłatne wejściówki, które możecie odebrać z MDK od 4 września. 6 października Miejski Dom Kultury wypełnią rytmy "portugalskiego bluesa" czyli muzyka fado. O godz. 18.00 zapraszamy na koncert znakomitej wokalistki Kingi Rataj.

Z ostatnim z koncertów zagościmy w Bujakowie. Do tamtejszego kościoła św. Mikołaja zapraszamy 15 października o godz. 18.00. Wystąpi Kwintet Dęty Blaszany Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach w składzie Stanisław Dziewior (trąbka), Piotr Nowak (trąbka), Paweł Cal (waltornia), Michał Mazurkiewicz (puzon), Jakub Sznajder (tuba), a w programie m.in. kompozycje Händla, Bizeta, Mozarta, Andersona i Ewalda.

Szczegółowy program zamieszczony jest na plakacie oraz na stronie www.dnimuzyki.mdkmikolow.eu. Niech kolejny raz muzyka wypełniające nasze miasto stanie się łącznikiem i przyniesie w pogodną jesień wiosnę do serc!