address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
---

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
---

shop_icon
10

 

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie na wiersz inspirowany dziełem sztuki z kolekcji miasta Mikołów "Poetyckie Impresje Mikołowskie".

Przez blisko 30 lat plener Impresje Mikołowskie był jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń kulturalnych w Polsce, w którym udział brali co roku wybitni artyści. Dzięki temu powstała kolekcja -  będąca własnością miasta Mikołów - licząca ponad 700 prac 207 autorów. Głównie są to prace malarskie, ale również grafika, rysunek i rzeźba, w tym realizacje usytuowane w przestrzeni miejskiej.

Aby przybliżyć tę kolekcję stworzyliśmy stronę www.impresje.mdkmikolow.eu, będącą wirtualnym muzeum oraz bazą informacji o artystach. Intencją konkursu jest poetyckie ożywienie dzieł sztuki. Czekamy na wiersze inspirowane obrazem, grafiką lub rzeźbą z naszych zbiorów, które zostaną wyeksponowane na wystawie i wydrukowane w okolicznościowym katalogu. Wybrane teksty zamierzamy także zaaranżować muzycznie i wydać w formie płyty.

Mamy nadzieję, że dzieła z kolekcji zainspirują artystów pióra. Zdając sobie sprawę, że kontakt ze zdjęciem może nie być wystarczający, wszystkim chętnym umożliwimy bliższe zapoznanie się z oryginałem w umówionej porze po kontakcie telefonicznym z organizatorem – Miejskim Domem Kultury w Mikołowie – tel. 32 226 21 47 w. 48.

Wszystkie szczegóły można znaleźć w poniższym Regulaminie. Na nadsyłane prace czekamy do 30 czerwca 2022 roku.

REGULAMIN (pdf)