address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
---

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
---

shop_icon
10

Zachęcamy do głosowania w mikołowskim Budżecie Obywatelskim w dniach 22-26 września, a w szczególności do poparcia projektu nr 8, który Zespołowi Regionalnemu MIKOŁOWIANKI pozwoli wyprawić wspaniały jubileusz 50-lecia. Liczy się każdy głos! Głosować osobiście lub przez stronę www mogą wszyscy mieszkańcy Mikołowa niezależnie od wieku!

DLACZEGO WARTO?

Zespół Regionalny MIKOŁOWIANKI działa już pół wieku. Do wspólnego, całorocznego świętowania chce on zaprosić wszystkich mieszkańców naszego miasta – dzieci, młodzież i dorosłych. Projekt o nazwie "MIKOŁOWIANKOWE LOVE – 50-lecie Zespołu Mikołowianki" zakłada rozpoczęcie roku jubileuszowego warsztatami śląskich tańców ludowych. Nabyte umiejętności przydadzą się podczas zajęć, z którymi zespół chce odwiedzić jak najwięcej mikołowskich przedszkoli. Niezwykle istotną częścią dbania o lokalne tradycje jest strój regionalny. Posiadane stroje Mikołowianki planują dopełnić, zakupując chusty merynki.

Główne obchody odbędą się na przełomie września i października. W Galerii MDK wywieszona zostanie wystawa "Strachy polne" Floriana Kohuta, zorganizowany zostanie też "Jesienny Pochód Strachów Polnych" dla dzieci dla Rynek. Kolejną częścią jubileuszu będzie otwarty dla wszystkich koncert w MDK, podczas którego Mikołowianki wystąpią wraz z Kapelą Bolkovą i zaproszonymi gośćmi, a osoby zasłużone dla zespołu otrzymają pamiątkowy upominek.

- Świętowanie 50-lecia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi będzie ważnym elementem budowania tożsamości regionalnej naszych mieszkańców, okazją do radości i refleksji, szansą na pogłębienie wiedzy o miejscowym folklorze. Mamy nadzieję, że nasza wieloletnia praca na rzecz mieszkańców zostanie jeszcze lepiej zauważona - mówią członkinie zespołu.

JAK GŁOSOWAĆ?

Głosować można w dniach 22-26 września. Ogólne zasady się nie zmieniają w stosunku do zeszłego roku - każdy mieszkaniec Mikołowa może oddać 1 głos na wybrany przez siebie projekt, decydując się na jedną z form głosowania:

1. elektronicznie z wykorzystaniem serwisu obywatelski.mikolow.eu

2. osobiście za pomocą karty do głosowania w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. K. Miarki w Mikołowie

W tej edycji nie ma również ograniczeń wiekowych, głosować mogą nawet dzieci. W przypadku osób niepełnoletnich na karcie do głosowania musi podpisać się rodzic lub opiekun prawny.

UWAGA!

W celu weryfikacji uprawniony do głosowania powinien podać:

- imię i nazwisko,

- datę urodzenia,

- adres zamieszkania,

- numer telefonu komórkowego.

Kod otrzymany na podany numer telefonu należy wpisać w odpowiednie pole w formularzu do głosowania.