address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
8.00 - 20.00

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
8.00 - 20.00

shop_icon
10

19 kwietnia o godz. 18.00 Grupa Teatralna B-ZDUUURA zaprasza na premierę spektaklu "Cesarz", na podstawie kultowego reportażu Ryszarda Kapuścińskiego, w reżyserii Jarosława Ciszka.

Kultowe dzieło Ryszarda Kapuścińskiego to jeden z największych światowych bestsellerów. Ustami ludzi dworu Kapuściński opowiada o ostatnim cesarzu Etiopii Hajle Sellasje. Historia o władzy, polityce, małości, podłości i dworskich intrygach, będąca punktem wyjścia do niezwykle uniwersalnego w swojej wymowie spektaklu, jest dowodem, że mimo zmiany szerokości geograficznej i czasu, niewiele zmienia się w ludzkiej mentalności. Reportaż Kapuścińskiego i spektakl na jego podstawie obnażają mechanizmy władzy.

W spektaklu wystąpią: Nikola Cis, Aleksandra Dziadek, Maja Myszor, Hanna Szczykutowicz, Marta Szłapka i Klaudiusz Zając. Muzykę na żywo wykonywać będzie Miłosz Ryguła.

Przed południem o godz. 9.00 i 11.00 odbędzie się także spektakl dla uczniów szkół średnich i klas VII-VIII szkół podstawowych. Poprzedzi go wykład wprowadzający prof. UŚ dr Tomasza Okraski z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Zapisy w Dziale Organizacji Imprez MDK u Jarosława Ciszka.