address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
---

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
---

shop_icon
10

Wracamy z cyklem Teatr Młodszego Widza czyli sobotnimi spektaklami dla dzieci. Już 8 października o godz. 11.00 zapraszamy na "Pszczółkę Maję" w wykonaniu Fabryki Kultury.

Znajdziemy się na pięknej, zielonej polanie. Zabawny, skoczny i zwinny Konik Polny wprowadzi nas w atmosferę, którą będzie żyła polana od samego rana. Otóż tego dnia, ma narodzić się Pszczółka Maja, a także Gucio. Zaczynają się wielkie przygotowania do przyjścia na świat dwóch pszczółek. Pani Kwiatkowa przygotuje ciasto zrobione z kwiatów, a Konik Polny zabierze się za pranie, które nie będzie prostą czynnością do wykonania. W jego pralce znajdzie się niemal wszystko - zegarek, najdłuższa skarpeta na świecie, czajnik, widelec, a nawet - nieco przybrudzone - własne serce! Zobaczymy też potyczki z chmurami, pogodą oraz dwoma grzmotami. W końcu oczekiwane Pszczółki przyjdą na świat. Wraz z nimi będziemy dowiadywać się o tajemnicach skrywanych przez polanę. Poznamy jej mieszkańców. Dowiemy się czego nie lubią kwiaty i jak śpiewają Motyle. Nauczymy się także jak dbać o przyrodę, która chce być zawsze piękna, kolorowa i pragnie by ją szanowano. Podczas wędrówki po świecie między Pszczółkami od samego początku będzie rysował się duży kontrast. Maja będzie radzić sobie ze wszystkim, Guciowi natomiast najmniejsza nawet czynność sprawi wiele trudności. To doprowadzi go do rozpaczy! Nie pomoże mu nawet piosenka, która głosi o tym, że każdy z Nas jest piękny i każdy może zostać bohaterem. Gucio jednak nie będzie potrafił uwierzyć, że mógłby zdobyć się kiedyś na wielką odwagę.                 

A to wszystko do czasu kiedy trafią w pułapkę złego Pająka. Czy Gucio zbierze się na odwagę by stoczyć bitwę z Pająkiem i uratować Maję? Czy Gucio zrozumie, że każdy z Nas obdarzony jest wielką siłą, gdyż każdy, niezależnie od tego, jak wygląda, co lubi i jaki ma kolor skrzydełek, posiada wielką, wewnętrzną moc. Jaki będzie finał tej opowieści? Tego dowiecie się na spektaklu "Pszczółka Maja"! Bajka o bohaterstwie, wewnętrznej sile i odwadze oraz różnorodności jaką niesie ze sobą świat.

Zapraszamy dzieci już od 5. roku życia! Bilety w sprzedaży od 5 września w cenie 25 zł (za 20 zł dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny i Karty Mieszkańca Mikołowa).