address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
---

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
---

shop_icon
10

Grupa Teatralna B-ZDUUURA ponownie zaprasza na spektakl "Cesarz" na podstawie kultowego reportażu Ryszarda Kapuścińskiego w reżyserii Jarosława Ciszka. Widzowie, którzy oglądali spektakl w kwietniu, bardzo życzliwie przyjęli tę realizację, dlatego wznawiamy ją po wakacjach, by jak najwięcej osób, zwłaszcza młodych, mogło ją zobaczyć.

Kultowe dzieło Ryszarda Kapuścińskiego to jeden z największych światowych bestsellerów. Ustami ludzi dworu Kapuściński opowiada o ostatnim cesarzu Etiopii, Hajle Sellasje. Historia o władzy, polityce, małości, podłości i dworskich intrygach, będąca punktem wyjścia do niezwykle uniwersalnego w swojej wymowie spektaklu, jest dowodem, że mimo zmiany szerokości geograficznej i czasu, niewiele zmienia się w ludzkiej mentalności. Reportaż Kapuścińskiego i spektakl na jego podstawie obnażają mechanizmy władzy, stanowiąc świetny punkt wyjścia do rozmów z młodzieżą.

W spektaklu wystąpią: Natalia Ciałoń, Nikola Cis, Aleksandra Dziadek, Maja Myszor, Hanna Szczykutowicz i Klaudiusz Zając. Muzyka perkusyjna na żywo: Miłosz Ryguła.

TERMINY SPEKTAKLI:

W Miejskim Domu Kultury w Mikołowie spektakl zagramy 25 września o godz. 9.30 i 11.00. Bardzo prosimy chętnych nauczycieli o kontakt mailowy na adres jaroslaw.ciszek@mdkmikolow.eu i zgłaszanie klas. Na widowni znajdą się też miejsca dla osób indywidualnych chcących zobaczyć spektakl - serdecznie zapraszamy.

27 września zagramy Ośrodku Kultury w Będzinie-Grodźcu (Plac Skarbińskich 1). Spektakle dla szkół o godz. 10.00 i 12.00 oraz o godz. 18.00 dla wszystkich zainteresowanych.

28 września o godz. 10.45 zagramy w Domu Kultury w Gostyni (spektakl dla szkół).

Czas spektaklu to około 60 minut. Udział we wszystkich pokazach jest bezpłatny. Spektakl przeznaczony jest dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich.