address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
---

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
---

shop_icon
10

Już 21 maja o godz. 18.00 zapraszamy na spektakl komediowy "Tragiczny Show" na motywach sztuki Hanocha Levina w wykonaniu Grupy Teatralnej Gamma.

Brzydka ona brzydki on, a… taka piękna miłość - chciałoby się powiedzieć za słowami piosenki Grażyny Łobaszewskiej, ale… w przypadku Jakisia i Pupcze - głównych bohaterów sztuki Hanocha Levina - to raczej piękna katastrofa.

Jakiś Huszpisz - brzydki, niewydarzony mężczyzna, na jego nieszczęście całkiem zdrowy, ale przeraźliwie samotny, gdyż z powodu jego szpetoty nie chce go żadna kobieta. Pupcze Chrupcze - tak samo brzydka i samotna, gdyż nie chce jej żaden mężczyzna. Do tego rodzina obojga, która wywiera naciski na młodych i próbując ich wyswatać prosi o pomoc sprytną i chciwą swatkę Leibech, a nawet prostytutkę, której uroda dawno już przebrzmiała. Ratunkiem wydaje się być przybywająca z królewskiego pałacu oszałamiającej urody księżniczka Szampinje-Szandilje…

Czy Jakisiowi uda się zdobyć serce Pupcze mimo swej brzydoty? Czy Pupcze zdoła oczarować Jakisia na tyle, aby ten poprosił ją o rękę? Czy zewnętrzne piękno stanowi o wartości człowieka i czy ma znaczenie w obliczu spraw ostatecznych? Przekonajcie się sami!

Amatorska Grupa Teatralna Gamma to teatralni entuzjaści, którzy kochają magię sceny i wszystkie towarzyszące jej emocje. Ich działalność to efekt warsztatów aktorskich Teatru Żelaznego.

Czas trwania: 80 minut
reżyseria: Anna Gamrot
opieka artystyczna: Paulina Zdancewicz

Bilety w cenie 25 zł (ulgowe dla emerytów, rencistów i inwalidów w cenie 20 zł) dostępne w Kasie MDK i na naszej stronie.