address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
---

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
---

shop_icon
10

12 października (środa) o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z mikołowską pisarką Aleksandrą Rak - autorką książki "Dziewczyna ze słonecznikiem", której akcja dzieje się m.in. w Miejskim Domu Kultury. Niezwykle nam miło, że nasza placówka inspiruje do różnorakich artystycznych działań!

Aleksandra Rak o sobie:

Razem z rodzicami i młodszym bratem mieszkałam w Mikołowie aż do ślubu. Uczęszczałam do I LO im. Karola Miarki do klasy ekologicznej, a studia ukończyłam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku kulturoznawstwo. Przez wiele lat zajmowałam się montażem filmów ślubnych oraz reklamowych, pracowałam również w przedszkolu nr 12 w Mikołowie. Aktualnie jestem mamą Zosi (8 lat) i Filipa (5 lat). Mieszkamy w Wyrach z naszym psem Piorunem, a ja rozwijam swoją pasję jaką jest pisarstwo. Dzięki wsparciu mojego męża i rodziny mogę poświecić się temu w 100%.

Na swoim koncie mam już kilka powieści w tym dwie serie:

"Echo" – Debiut w 2020 r. dokładnie w chwili wybuchu pandemii. Książka została wydana po zajęciu II miejsca w konkursie literackim;

Seria "Poprowadź mnie": "Kiedy uciekam", "Kiedy szukam", "Kiedy znajduję" i … niedługo "Kiedy zostaję";

Seria Pensjonat na wzgórzu: "Niełatwe powroty", "Czas wyborów" i "Nowe początki" – tutaj ma pojawić się w tym tygodniu premiera części zimowej powiązanej z tą serią;

"Gwiazdeczka" – Powieść zimowa;

"Dziewczyna ze słonecznikiem" – Powieść w klimacie jesiennym (choć ukazała się w czerwcu) która zdobyła tytuł "Najlepszej książki wakacyjnej". Powieść z Mikołowem w tle.