address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
---

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
---

shop_icon
10

4 lutego o godz. 11.00 zapraszamy na kolejny spektakl dla dzieci od 3. roku życia w ramach "Teatru Młodszego Widza". Teatr "Gry i Ludzie" zaprezentuje urocze przedstawienie "Takie sobie bajeczki".

Troje poszukiwaczy skarbów znajduje na pustyni tajemniczą księgę. Otwierając jej stronice ożywiają kolejne bajki. Pierwsza z nich opowiada, jak lampart dostał plam na skórze. W bajce tej wykorzystano techniki marionetkowe i etniczną muzykę afrykańską. Opowiada o tym, jak poszczególne zwierzęta dostały swoich kolorów. "Jak nosorożec nabawił się swojej skóry" opowiada o tym, jak złośliwy i źle wychowany nosorożec został ukarany przez sprytnego Persa, skutkiem czego po dziś dzień ma on pomarszczoną skórę. "Słoniątko" to pogodna historyjka o tym, że ciekawość popłaca oraz skąd i po co słoniowi długi nos. W tej bajce wykorzystano lalki mimiczne. Po przeczytaniu wszystkich bajek poszukiwacze dochodzą do wniosku, że książka jest najcenniejszym skarbem, jaki mogli znaleźć i postanawiają zakończyć wyprawę.

Zapraszamy dzieci już od 3. roku życia! Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Kasie oraz za pośrednictwem naszej strony internetowej (za 24 zł dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny i Karty Mieszkańca Mikołowa wyłącznie w Kasie MDK).

Reżyseria: Michał Tramer

Scenografia: dekoracje - Andrzej Goryczka, lalki - Elżbieta Żelezik, Michał Tramer

Występują: Magda Tramer / Beata Zawiślak, Szymon Strużek, Michał Tramer / Bartosz Socha

Realizacja światła i dźwięku: Beniamin Lediński

Czas trwania: około 50 minut