address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
---

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
---

shop_icon
10

Serdecznie zapraszamy do Galerii 33 na wystawę malarstwa Joanny Partyki ze Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie, która będzie dostępna do 23 listopada. Wernisaż wystawy odbył się 19 października.

Joanna Partyka pisze o sobie: "Pierwsze obrazy namalowałam ok. 30 lat temu. Równocześnie zajmowałam się haftem artystycznym. Warunki życiowe nie pozwoliły mi jednak kontynuować mojej pasji. Powróciłam do niej po 15 latach. Malarstwo stanowi dla mnie remedium na życiowe problemy i daje wiele radości. Tworzę przede wszystkim obrazy olejne - to moja ulubiona technika. Samodzielnie wypracowałam swój warsztat malarski (sposób malowania, doboru kolorów), lecz chętnie pogłębiam wiedzę w tym zakresie, uczestnicząc w różnych spotkaniach, plenerach malarskich i szkoleniach prowadzonych przez profesjonalistów. Maluję dużo, na ile tylko czas mi pozwala. Moje obrazy czasami powstają w plenerze, jednak najczęściej w zaciszu domowym. Podejmuję przeważnie tematykę przyrodniczą - pejzaże, kwiaty, ale moją uwagę przyciąga również zabytkowa architektura. Niejednokrotnie sięgam także do motywów religijnych. Początkowo moje obrazy mogli obejrzeć tylko najbliżsi. Dopiero w 2002 r. zdecydowałam się na pierwszy publiczny pokaz. Od tego czasu odbyło się ok. 70 moich wystaw indywidualnych w Jaworznie, Alwerni, Krzeszowicach, Trzebini, Krakowie, Katowicach, Olkuszu, Bielsku Białej, Oświęcimiu i Wolbromiu. Chętnie też uczestniczę w wystawach zbiorowych, a takich mam za sobą wiele. Miały one miejsce w Jaworznie, Krakowie, Krzeszowicach, Bielsku Białej, Alwerni, Wiśniczu oraz w Budapeszcie. Moje obrazy zdobią ściany wielu mieszkań. Niejednokrotnie przekazywałam swoje prace na różne aukcje charytatywne".

W 2005 r. autorka otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Jaworzna oraz Dyplom za twórczość od Starosty Krakowskiego. W 2018 r. otrzymała odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego.