address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
---

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
---

shop_icon
10

Serdecznie zapraszamy do Galerii MDK na dostępną do 19 maja wystawę malarstwa Aleksandra Skupina. Wernisaż wystawy odbył się 28 marca.

Aleksander Skupin (1952) jest architektem, związanym zawodowo głównie z rejonem Śląska. Studiował architekturę na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Jest autorem znaczących realizacji - obiektów mieszkaniowych, usługowych i handlowych, z których wiele uzyskiwało nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich, Wojewody Śląskiego i Ministra Budownictwa.

Oprócz pracy projektowej, realizowanej w autorskim biurze projektowym (prowadzonym wraz z arch. Janem Pallado), działał w organizacjach zawodowych: jako wiceprezes Katowickiego Oddziału Stowarzyszeniu Architektów Polskich O/Katowice a następnie w Radzie Śląskiej Okręgowej Izby Architektów jako wiceprzewodniczący Rady.

Swoją aktywność zawodową łączył zawsze z pasją malarską, choć praca architekta nie pozwalała na poświęcenie malarstwu większej ilości czasu. Obecnie może już oddać się jej w pełni. Szczególnie ulubioną techniką była i jest akwarela, choć ostatnio, za namową wieloletniego przyjaciela, znanego artysty Macieja Paździora, zaczął malować akrylami. Tę technikę rozwija w ramach grupy malarskiej "Impast", działającej przy Miejskim Domu Kultury Ligota. Ulubioną tematyką jego obrazów jest architektura, pejzaże, również motywy marynistyczne, jako ślad miłości do żeglarstwa.

Wystawa prezentuje niewielki fragment dorobku, który powstał w ostatnich kilku latach, a nawet w ostatnich dniach.