address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
8.00 - 20.00

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
8.00 - 20.00

shop_icon
10

Hol MDK znów stał się przestrzenią wystaw fotograficznych, nad którymi pieczę sprawuje Klub Filmowy "iks". Do 10 listopada można oglądać ekpozycję zdjęć Beaty Smołki. Wernisaż wystawy odbył się 13 października o godz. 18.00.

Oto co mówi o sobie autorka:

Mam na imię Beata. Pochodzę z Jaworzna, ale od ponad 10 lat mieszkam w Mikołowie. Tu założyłam rodzinę, która jest moją opoką, wsparciem i siłą napędową do działania. Bez nich nadal tkwiłabym na kolejnej budowie dyskutując o projektach, spawach czy jakości wykonanych prac. Lubiłam to. Każdy dzień był inny, stwarzał inne problemy do rozwiązania, ale pochłaniał mnie całą na kilkanaście godzin dziennie. Gdy w 2015 roku zostałam mamą moje priorytety się zmieniły – niestety zawodowe otoczenie nie chciało tego zrozumieć. Szarpałam się długi czas, ale pewnego dnia powiedziałam dość. Czas na zmianę. W połowie 2020 roku zakończyłam rozdział życia związany z pracą na budowach przemysłowych i zajęłam się tym, czym pasjonowałam się amatorsko już od dłuższego czasu - fotografią.

Wybór kategorii w których się wyspecjalizowałam nie był przypadkowy. Taniec towarzyszył mi całe życie. Tylko w tańcu czułam się naprawdę wolna, spełniona i szczęśliwa. Ludzie, którzy tańczą są pełni pasji i emocji. Stąd fotografia tańca. Drugą moją fotograficzną pasją są dziecięce portrety. Każde dziecko uwielbia się przebierać, wcielać w różne role czy choć na chwilę stać się swoim idolem. To chyba najpiękniejsza cześć dzieciństwa. Taka niewinna i pełna wiary. I tu narodził mi się pomysł, by zatrzymać te cudowne momenty na zawsze.

Pasja. To słowo najlepiej określa mnie jako fotografa. Każdą sesję traktuje indywidualnie i do każdej przygotowuje się równie sumienie. Najdrobniejsze szczegóły sesji planuje pijąc kawę o poranku, słuchając muzyki, czy odpoczywając na kanapie po intensywnym dniu. U mnie nie ma miejsca na przypadek. Jest plan, działanie i efekt.