address

43-190 Mikołów, Rynek 19

hours

Dziś otwarte:
8.00 - 20.00

address_icon

43-190 Mikołów, Rynek 19

opening_time_icon

Dziś otwarte:
8.00 - 20.00

shop_icon
10

Początek wiosny w Miejskim Domu Kultury będzie czasem zachwytu lalkami teatralnymi. Od 9 marca do 12 kwietnia zapraszamy do Galerii MDK na wystawę "W świecie lalek", w czasie której będzie można zobaczyć wyjątkowe eksponaty, które kilka lub kilkanaście lat temu wywoływały uśmiechy na dziecięcych twarzach podczas spektakli w teatrach.

Ponownie udało nam się nawiązać współpracę z trzema śląskimi scenami lalkowymi (Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum" w Katowicach oraz Teatr Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku- Białej), ale w tym roku dołącza do nich także Teatr Groteska z Krakowa. Ta różnorodność sprawi, że spotkanie z lalkami będzie na pewno wyjątkowym wydarzeniem dla najmłodszych.


Wystawa będzie wzbogacona o warsztaty dla dzieci z przedszkoli i młodszych klas szkół podstawowych w dniach 21-22 oraz 25-26 marca od godz. 9.00.

Warsztaty lalkarskie będą stanowiły pokaz możliwości prezentowanych na wystawie eksponatów oraz opowieść o historii i sposobie ich animacji. Poprowadzi je, mająca znakomity kontakt z najmłodszymi, aktorka Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie Katarzyna Bała. Cena za trwające około 50 minut warsztaty to 15 zł / dziecko.

Warsztaty plastyczne to okazja do stworzenia własnej lalki teatralnej i zapoznania się z tajnikami powstawania lalkarskich mechanizmów. Poprowadzi je artysta i twórca lalek dla kilku polskich scen Piotr Przybyła. Cena za trwające 1,5 godziny warsztaty to 35 zł / dziecko.

Chętnych nauczycieli prosimy o zapisy w Dziale Organizacji Imprez MDK u Jarosława Ciszka (tel. 32 226 21 47 wewn. 48 lub mailowo jaroslaw.ciszek@mdkmikolow.eu). Przy zapisie prosimy o podanie numeru szkoły/przedszkola, telefonu kontaktowego i zakładanej liczby dzieci.

Informacje o warsztatach zostały też skierowane do mikołowskich szkół i przedszkoli.